Zasady funkcjonowania pływalni od 1 grudnia 2021 roku

Zasady funkcjonowania pływalni od 1 grudnia 2021 roku

W związku z wejściem nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zmieniają się zasady funkcjonowania Pływalni Uniwersyteckiej. Od 1 grudnia 2021 roku:

 1. Obowiązują limity ilościowe:
  1. na basenie, w saunach i w jacuzzi – limit 70 osób plus osoby posiadające Certyfikat Covidowy,
  2. na siłowni – limit 30 osób plus osoby posiadające Certyfikat Covidowy,
  3. na dużej Sali fitness – limit 20 osób plus osoby posiadające Certyfikat Covidowy,
  4. na małej Sali fitness – limit 10 osób plus osoby posiadające Certyfikat Covidowy.
 2. Do obiektu wchodzimy w maseczkach zasłaniających usta i nos, zdejmujemy je dopiero w przebieralniach. Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu 1.5-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 1.5 m,.
 3. Użytkownicy przy wejściu na teren obiektu podlegają obowiązkowej dezynfekcji rąk.
 4. Należy przestrzegać zasad higieny użytkowników na pływalniach – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej.
 5. Obowiązuje przestrzeganie ścisłego rozdziału strefy obutej i bosej, przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się COVID-19, powyższe zasady mogą ulec zmianom. Komunikaty będziemy zamieszczać na bieżąco na naszej stronie internetowej.